Najwyższy wynik dla Volvo XC90 W najnowszych testach samochodów

Apr 13, 2023 Uncategorized

wyraźnie zwiększyli swoją grę, aby spełnić trudniejsze testy awarii Euro NCAP na rok 2015
• Najbezpieczniejsze samochody 2015
Na szczycie klasy był nasz samochód roku w 2015 roku, Volvo XC90. Szwedzki producent kontynuował swoją długą tradycję budowania bezpiecznych samochodów – 97% dorosłych mieszkańców XC90 i 87% wyników opiekuńczyków, z niezwykłym 100% w kategorii asystenta bezpieczeństwa, dodając kolejną uspokajającą warstwę ochrony.
Wysoko oceniany był także nowy Audi Q7, który miał bardzo silny pokaz z 94% dorosłym pasażerem i 88% wyników opiekuńczych. Tylko niższe wyniki w kategoriach dla pieszych i asystentów bezpieczeństwa zawiodły.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Ale jeśli uważasz, że potrzebujesz wysokiej jazdy SUV-a, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie, nie martw się, ponieważ konwencjonalne samochody rodzinne i MPV również dobrze sobie radzą. Dostosowana Toyota Avensis, VW Touran, Ford Galaxy i Ford S-Max otrzymały dobre wyniki we wszystkich kategoriach i 5-gwiazdkowych ocenach. Kategorie opiekuńczych dzieci łatwo dopasowały się do większych samochodów.
Renault bez wątpienia będzie zadowolony z nowego crossover Kadjar, który otrzymuje 5-gwiazdkową ocenę. Udało mu się nawet poprawić dziesiątki swojego głównego rywala, Nissana Qashqai, z którym dzieli platformę.
Mazda CX-3 właśnie przegapiła 5-gwiazdkową ocenę. Ochrona wszystkich mieszkańców była na równi z wieloma innymi testami samochodów, z 85% w kategorii dorosłych mieszkańców i 79% w kategorii opiekuńczych dzieci. Wynik 84% w kategorii pieszych jest również bardzo silnym pokazem. Niestety brak standardowego sprzętu bezpieczeństwa CX-3 zawiódł go, ponieważ sędziowie Euro NCAP uważali, że opcjonalne autonomiczne hamowanie awaryjne nie będą dopasowane do wystarczającej liczby samochodów, aby zakwalifikować się do osądu.
Drugim samochodem, który przegapił pięć gwiazdek, był nowy pick -up Mitsubishi L200 – prawdopodobnie wcale nie jest to samochód, ale pomimo dobrych wyników w wielu kategoriach brakowało mu asystowania bezpieczeństwa – podobnie jak Mazda.
Mimo to nawet czterogwiazdkowa ocena jest wyjątkowym osiągnięciem z nowymi, trudniejszymi testami Euro NCAP, a te testy awarii pokazują, że bezpieczeństwo jest bardziej priorytetem niż kiedykolwiek wśród producentów.

Czy bezpieczeństwo jest jednym z twoich głównych rozważań przy zakupie samochodu? Daj nam znać w komentarzach poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *