Nowy Airspeeder MK3 ujawnił jako pierwszy na świecie elektryczny samochód latający wyścig

Oct 27, 2022 Uncategorized

To jest Airspeeder MK3; Pierwszy na świecie elektryczny samochód latający wyścig. Kiedyś uważana za dzieło science fiction, firma zwiększa produkcję, aby uruchomić pierwsze wyścigi w drugiej połowie tego roku.
Siostra Airspeeder, Alauda Aeronautics, obecnie buduje 10 przykładów, które najpierw będą rywalizować w wyścigach zdalnie pilotowanych – chociaż już planuje serię pilotowanych wydarzeń w 2022 r., Jeśli koncepcja działa.

Latające samochody: Urban Air Port zyskuje na poparciu rządu

Airspeeder jest zbudowany wokół wanny z włókna węglowego i ma ostrze wirnikowe na każdym z jego rogów, co według Firmy nadaje mu znacznie większą zdolność skrętu niż tradycyjny helikopter lub samolot o stałym skrzydle. Poprzez szczególnie szybki zakręt wygeneruje 5G, przekraczając wyścig Formuły 1.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Każdy pojazd wytworzy 429 KM, więcej niż Audi SQ7. AirSpeeder mówi również, że ze względu na zwinny 130 kg kerberb-wor, Octo-Copter ma większy stosunek pęd do ważności niż orła Strike F-15E (3,5 dla latającego samochodu, w porównaniu do 1,2 dla myśliwskiego). Budowa ultra światła oznacza również, że 0–62 km / h jest rozpatrywane w zaledwie 2,8 sekundy.
8

Firma wezwała doświadczenie niektórych wielkich nazwisk rozwoju EV, w tym McLarena, Toma Walkinshaw Racing i Brabham dla aspektu sportu motorowego. Brett Hill prowadzi stronę projektu lotniczego, dzięki swojemu doświadczeniu jako specjalista ds. Dynamiki lotów w programie Boeing 747-8.
Wyścigi będą również rozgrywane w taki sam sposób jak wydarzenie Formuły 1, które odbywają się tylko w powietrzu, a nie na ziemi. Każdy kino Octo będzie musiał również wziąć udział w regularnych stopach do zmian baterii, co według Airspeeder zostały przycięte do zaledwie 14 sekund dzięki nowemu mechanizmowi baterii szybkiego uwalniania.
Felix Pierron, szef Design for Airspeed i Alauda, ​​powiedział: „Moją pierwszą zasadą jest to, że nasi koleberzy są wyścigami. W podejściu do projektowania badałem klasyczne formy wyścigowych samochodów z lat 50. i 60. XX wieku.
„Był to czas, w którym wymóg piękna był równy konieczności technologicznej i aerodynamicznej. Jako projektant nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie. Jestem podekscytowany, widząc coś, co zaczęło się jako wizja papieru zabranego w powietrze. ”

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o latających samochodach …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *