Toyota ujawnia nowy robot T-HR3 kontrolowany przez człowieka do użytku w przestrzeni kosmicznej

Oct 1, 2022 category

Toyota wykazała swoją technologiczną sprawność, pokazując nowego robota, T-HR3. Robot humanoidalny trzeciej generacji został zaprojektowany w celu zapewnienia istotnej pomocy w różnych środowiskach – takich jak szpitale lub przestrzeń kosmiczna.
Co ważne, T-HR3 jest kontrolowany z „Master Maneuvering System” (MMS), który pobiera swoje wejścia z elementów sterujących do noszenia przymocowanych do ciała użytkownika. Daje to maszynie całą masę możliwych zastosowań, które mogą obejmować procedury medyczne, podróże kosmiczne, a nawet czyszczenie samochodu w zimny dzień.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

To, co widzi robot, jest przekazywane osobie kontrolującej go za pomocą zestawu słuchawkowego, dzięki czemu użytkownik może zinterpretować niebezpieczne środowisko – takie jak radioaktywne zrzut paliwa lub zaśnieżony podjazd Berkshire – i łatwo manipulować robotem do pomyślnego wyniku.
• Samochody bez kierowcy: wszystko, co musisz wiedzieć
Robot ma 29 części ciała i 16 systemów sterowania w MMS, co nadaje mu niezwykle podobny do życia zakres ruchu. Po raz kolejny jego ruch powinien być niezwykle precyzyjny, ponieważ T-HR3 wynika z poprzednich robotów, które zostały opracowane do gry muzycznej.
W promocyjnym filmie wydanym przez Toyota T-HR3 można zobaczyć, jak zbudować LEGO, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu opinii siły. System, który replikuje interakcję między obiektem a ręką robota, zasila go z powrotem do wymienionych wcześniej elementów sterujących do noszenia i sprawia, że ​​użytkownik czuje się tak, jakby faktycznie interakcja z obiektem.
Niestety, musi być jeszcze żadna wzmianka o tym, ile kosztowałby T-HR3, nie mówiąc już o tym, czy będą one dostępne dla publiczności. Na razie będziesz musiał samodzielnie utrzymywać konserwację samochodu.
Czy T-HR3 Toyoty pomaga zbliżyć nas do bezpieczniejszego świata dla całej ludzkości, czy też przyciąga nas nieubłaganie do dnia osądu? Daj nam znać w komentarzach poniżej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *