Twój adres e -mail z Hotmail może wylądować na większych rachunkach za ubezpieczenie samochodowe

Jun 30, 2022 Uncategorized

Jedna z największych brytyjskich firm ubezpieczeniowych przyjęła obciążenie osób za ubezpieczenie samochodowe, jeśli ubiegają się o adres e -mail z Hotmail.
Śledczy stwierdzili, że zmiana adresu e -mail używanego do wyceny ubezpieczeniowej z Gmaila One na hotmail spowodowała, że ​​cena ubezpieczenia samochodowego wzrosła nawet o 31,36 £.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najtańsze samochody do ubezpieczenia
Admiral powiedział, że wykorzystał „różnorodne informacje” do obliczania składek ubezpieczeniowych, ale przyznał, że nazwy domeny – część po „@” na adres e -mail – był jednym z elementów, który rozważał. Firma powiedziała w oświadczeniu, że: „Niektóre nazwy domen są powiązane z większymi wypadkami niż inne”, wyjaśniając, dlaczego adresy e -mail Hotmail prawdopodobnie doprowadzą do wyższych składek.
Dochodzenie, przeprowadzone przez gazetę Sun, odnotowano serię wniosków ubezpieczeniowych złożonych za pośrednictwem stron internetowych porównawczych, Moneysupermarket i GOCompare. Zachowując wszystkie szczegóły tak samo i po prostu zmieniając adres e -mail z Hotmail na Gmail, premii wzrosły o 5,60 £ z zdezorientowanym, 6,57 £ z Moneysupermarket i 31,36 £ z GOCompare.
• Najważniejsze wskazówki dotyczące uzyskania taniego ubezpieczenia samochodowego
To nie po raz pierwszy zakwestionowano praktyki branży ubezpieczeniowej: w zeszłym roku zgłosiliśmy wyłącznie klientów płacących za swoje składki co miesiąc, niż co roku byli obciążani do 19 procent więcej za swoje składki.
Czy jesteś zaskoczony, że Twój adres e-mail można użyć do ustalenia rachunku ubezpieczenia samochodowego? Dołącz do debaty w komentarzach …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *