Volvo, aby przejść All -Electric do 2030 r. Z nową planowaną małą EV

Nov 12, 2022 Uncategorized

Volvo ogłosiło, że będzie oferować tylko samochody elektryczne do 2030 r. – i że wprowadzi swoją sprzedaż EV do transakcji online zamiast konwencjonalnych dealerów.
Szwedzka marka uderzyła w nagłówki nagłówki w 2017 roku, kiedy stała się pierwszym głównym twórcą, który stwierdził, że plan nie sprzedawał już samochodów napędzanych silnikami spalinowymi. Ogłoszenie to zostało ogłoszone w 2019 r., A Volvo koncentruje się teraz na osiągnięciu połowy swoich wolumenów sprzedaży za pomocą modeli czysto elektrycznych do 2025 r.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Ale w oświadczeniu wydanym dziś rano Volvo twierdzi, że oczekuje teraz wycofania wszelkich modeli składających się z silnika spalania w jakikolwiek sposób – hybryd wtyczki, w efekcie – do końca tej dekady. Volvo twierdzi, że decyzja „opiera się na oczekiwaniu, że ustawodawstwo, a także szybka ekspansja dostępnej infrastruktury ładowania premium, przyspieszy akceptację konsumentów w pełni elektrycznych samochodów”.

Najlepsze elektryczne SUV -y do zdobycia teraz

Plan Volvo podąża za wieloma znaczącymi markami, które w ciągu najbliższych 10 lat zobowiązują się do całkowicie elektrycznej przyszłości. Ford ogłosił w zeszłym miesiącu, że cała sprzedaż w Europie będzie elektryczna tylko do 2030 r., Podczas gdy tabliczka znamionowa Jaguar przejdzie na EVS jeszcze wcześniej do 2025 r.
„Aby odnieść sukces, potrzebujemy lukratywnego wzrostu” – powiedział Hakan Samuelsson, dyrektor generalny Volvo. „Zamiast inwestować w kurczącą się firmę, decydujemy się inwestować w przyszłość – elektryczne i online. Jesteśmy w pełni skupieni na zostaniu liderem w szybko rozwijającym się segmencie elektrycznym premium. ”
Volvo „XC20” po drodze
Volvo ujawni swój drugi samochód czysto elektryczny, nowy model serii 40, później. Samuelsson potwierdził w zeszłym roku Automobile Express, że pracuje również nad mniejszym EV, potencjalnie w celu uzyskania XC20 i opartego na nowej platformie morskiej opracowanej przez właściciela Volvo Geely. Odgórny wizerunek zwiastuna, wydany przez firmę i oznaczony jako „Portfolio elektryczne w połowie dekady” zawiera samochód podobny do obecnego XC40, ale także nieco mniejszy model. To pierwszy oficjalny wygląd Baby EV.
Volvo ogłosiło również, że poparcie do wszystkich elektrycznych samochodów będzie miało miejsce wyłącznie online, ponieważ te modele zerowej emisji dostępne tylko dzięki sprzedaży cyfrowej, wraz z ofertą subskrypcji Volvo w obok istniejącej opieki firmy Volvo. Lex Kerssemakers, szef globalnej operacji komercyjnych Volvo, powiedział: „Chcemy zaoferować naszym klientom spokój ducha i beztroski sposób posiadania Volvo, usuwając złożoność podczas zdobywania i prowadzenia samochodu. Uproszczenie i komfort są kluczowe dla wszystkiego, co robimy ”.

Volvo twierdzi, że będzie to zaangażować swoich dealerów na dążenie do Internetu, mówiąc, że „pozostaną kluczową częścią obsługi klienta i nadal będą odpowiedzialni za różne kluczowe usługi, takie jak przygotowanie, dostarczanie i obsługa samochodów”.
Teraz przeczytaj naszą recenzję wszechstronnego ładowania Volvo XC40 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *