Ten 290 mm z 1956 r. Zaoferował właśnie 28 milionów dolarów

Apr 14, 2023 Uncategorized

Ex-Works 1956 Ferrari 290 mm sprzedał się na aukcji w Nowym Jorku za ponad 28 milionów dolarów. RM Sotheby’s stwierdza, że ​​to najbardziej kosztowne samochody i ciężarówki oferowane w 2015 r., Najbardziej kosztowne oferowane w Nowym Jorku, a także najbardziej kosztowne samochody i ciężarówki, jakie sam dom aukcyjny kiedykolwiek sprzedał.
Samochody i ciężarówki zostały opracowane dla Juana Manuela Fangio, aby ścigać się w Mille Miglia w 1956 roku-znanym włoskim wyścigu wytrzymałościowym. Brał udział w tym wyścigu tylko wtedy, gdy – gdy Mille Miglia został zamknięty, przestrzegając roku. Jednak zanim samochody i ciężarówka przeszły na emeryturę, ścigali się tacy jak Alfonso de Portago, a także Wolfgang Von Trips.
11
O naszej reklamie tej reklamy

Ferrari 290 mm nigdy nie osiągnął znaczącego sukcesu, a także wygrał tylko jedną z 12 wyścigów, w których wzięło udział – jednak jego rzadkość stała się celem dla kolekcjonerów. Ferrari 290 mm jest jednym z czterech w historii. RM Sotheby wyjaśnia to jako „niepodważalny kawałek automatycznej historii”, a także podczas gdy jego 320 KM może wydawać się pieszym, w 1956 roku samochody i ciężarówka były niezwykle potężne.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Ferrari wprowadza swoją metodę na liście wielu kosztownych pojazdów sprzedawanych na aukcji – na trzecim miejscu, tuż za Ferrari 250 GTO, a także Mercedes -Benz W196. Jednak nie były to jedyne samochody i ciężarówki, które oferowały mega pieniądze w zeszły weekend. Aston Martin DB4 GT z 1962 r. Zagato stał się najbardziej kosztownym brytyjskim samochodami i ciężarówką, jaką kiedykolwiek sprzedano za 14,3 miliona dolarów, podczas gdy Ferrari Enzo wcześniej przez Boxer Floyd Mayweather zarobił 3,3 miliona dolarów. Porsche 356, niezwykle upiększony, a także miał zmarły Janis Joplin, zarobił 1,7 miliona dolarów.
11

Ogólnie aukcja wyprodukowała sprzedaż w wysokości 73,5 miliona dolarów – co oznacza, że ​​Ferrari Fangio stanowiło ponad 26% sprzedaży tej nocy.
Czy uważasz, że samochody i ciężarówka mogą być kiedykolwiek warte 28,05 miliona dolarów? Sprawdź naszą listę najdroższych pojazdów, jakie kiedykolwiek oferowano tutaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *