Honda Civic Type-R

Apr 25, 2023 category

Czy nowa Honda Civic Type R rozpoczęła testowanie? Ten tajemniczy prototyp został zidentyfikowany w pobliżu centrum inżynieryjnego Hondy w pobliżu obwodu Nurburgring w Niemczech – a ogromne tylne skrzydło sugeruje, że nie jest to zwykłe właz.
Samochód ma również zmodyfikowane przednie wloty powietrza, aby umożliwić dodatkowe chłodzenie, chociaż wydaje się, że nie ma żadnych innych zmian w kółkach, oponach, hamulcach lub zawieszeniu, prowadząc naszych szpiegów do przekonania, że ​​może to być pierwszy prototyp, który przetestuje typ R. nowy silnik.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Zamiast postępować zgodnie z obecnym trendem z turbodoładowanymi silnikami o małej pojemności, Honda ma pasować do naturalnie aspirowanego, wysokoreporującego I-VTEC z taką samą 2,0-litrową pojemnością jak stary gorący obywatel. Prawdopodobnie wytworzy to ponad 200 KM, ale będzie znacznie mniej potężne niż 2,0-litrowy Turbo Ford Focus o mocy 247 KM i 276 KM Astra VXR.
Jednak metoda oszczędzania masy standardowej Civic musi wskazywać, że typ R jest o 100 kg lżejszy niż stary samochód, więc spodziewaj się czasu 0-60 km / h około 6,5 sekundy, a także maksymalną prędkość zbliżającą się do 150 km / h.
Nawet standardowe obudowa obywatelska podmowa zawieszenia jest sztywniejsza niż stary typ R; Dodaj obniżone sprężyny z ulepszonymi amortyzatorami, a nowy flagowiec ma być bardzo zwinny i responsywny.
Nie będzie wersji trzydrzwiowej-ponieważ nowy Civic jest sprzedawany tylko jako pięciodrzwiowy-ale gotowy model z pewnością będzie wyglądał w tej części. Spodziewaj się dramatycznego bodykita, dużych stopów, agresywnych otworów wentylacyjnych i rozwoju ogromnego tylnego skrzydła na prototypie na naszych zdjęciach.
Ostateczny samochód musi wyglądać bardzo podobnie do modelu na naszych ekskluzywnych obrazach z końca ubiegłego roku. Sprzedaż prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku, a samochód kosztuje około 22 000 funtów.
Tymczasem oczekuje się, że w tym miesiącu debiutuje Mugen Civic w tym miesiącu na Goodwood Festival of Speed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *