Czterech na pięć nie może zidentyfikować skrzyżowania pelikana

Jul 20, 2023 category

Czterech na pięciu kierowców i pieszych w Wielkiej Brytanii nie są w stanie zidentyfikować skrzyżowania pelikana, mimo że stanowiły jedną trzecią wszystkich ofiar na przejściach dla pieszych w zeszłym roku.
Średnio jeden pieszy zostaje zabity, a 15 poważnie rannych na drogach Wielkiej Brytanii każdego dnia, co oznacza znacznie ponad 5500 ofiar rocznie.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Jeden na siedmiu kierowców przeskakowałby skrzyżowanie poziomu
Mimo to dane admirała pokazują, że 79 procent kierowców i pieszych w Wielkiej Brytanii nie może zidentyfikować skrzyżowania pelikana, podczas gdy znacznie więcej niż jedna czwarta nie wie, czym jest skrzyżowanie zebry. Ponadto 92 procent nie może zidentyfikować przejścia Toucan, a 85 procent nie jest w stanie odróżnić przejścia Toucan od przeprawy puffin.
Jest też wiele nieporozumień nad tym, co oznacza zielona migająca postać na skrzyżowaniu pelikana. Chociaż ten symbol mówi pieszom, aby nie zaczynali przecinać drogi, znacznie więcej niż dwa na pięciu uważa, że ​​po prostu nie mają dużo czasu na przekroczenie, a jeden w pięciu uważa, że ​​oznacza to, że mają dużo czasu na przekroczenie.
Dane z firmy ubezpieczeniowej ujawniły również, że jedna trzecia pieszych była niemal spóźniona podczas korzystania z przejścia, z których 19 procent przyznaje, że nie patrzyli odpowiednio, a jeden na 10, mówiąc, że byli rozproszeni przez telefon. Dodatkowo 10 procent przyznaje, że całkowicie zignorowali sygnały światła, ale w przeciwieństwie do czterech na 10 obwiniają kierowcę samochodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *