Następny Volvo V40, aby uzyskać technologię platformy w stylu VW

Apr 12, 2023 category

Volvo sprawdził, czy ustanowi nową platformę małych samochodów i ciężarówek, aby rywalizować z innowacjami Volkswagen Golf MQB, która również podnosi samochody i ciężarówki, od Oktawii Skody do Oktawii do SKODA do Audi A3.
Do tej pory Volvo bezimiennie nowy projekt zostanie ustanowiony wspólnie z Geely Autos, samochodami i ciężarówką ramię chińskich właścicieli Volvo Geely Holdings, w nowym centrum badawczo -rozwojowym w Gotehenburgu w Szwecji. W zeszłym miesiącu Volvo ujawniło wewnętrzną skalowalną konstrukcję platformy, która będzie stanowić podstawę wszystkiego, od nowego XC90 do salonu S60.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Boss Volvo’s R&D, Peter Mertens, powiedział Auto, ujawnia, że ​​zostaną opracowane cztery wersje nowej platformy, torując metodę nowego małego projektu crossovera, najprawdopodobniej odznaka XC40: „Zrobimy niskie dach, a także wersje o wysokim dachu, dla premium dla premium Projekty Volvo, a także modele nie-premium. ”
Mertens również powtórzył stwierdzenie Volvo, że wszystkie jego silniki będą w przyszłości cztery cylindry lub mniej, z trzycylindrowymi silnikami zorganizowanymi dla mniejszych modeli. Aby obniżyć koszty, stwierdził, że większość konstrukcji instalujących silnik we wszystkich projektach będzie taka sama.
Podobnie jak VW MQB, nowa platforma Volvo będzie modułowa, aby umożliwić różne długości, a także szerokości pojazdów, z możliwością podobnie w kształcie różnych konfiguracji tylnego zawieszenia, takiego jak system wiązki wielokrotnego lub skrętnego.
Ponieważ obecny V40 został wprowadzony dopiero w zeszłym roku, Mertens szybko podkreślił, że nie zobaczylibyśmy żadnego rodzaju nowych Volvos na nowej platformie w żadnym rodzaju czasie. „Mamy około sześciu do siedmiu lat, przechodząc od V40” – powiedział.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *