JLR przyjmuje dziurę z nowym systemem wykrywania krateru drogowego

May 28, 2023 Uncategorized

Często narzekamy na dużą liczbę dziur w Wielkiej Brytanii, a także szkody, jakie mogą wyrządzić naszym samochodom, jednak Jaguar Land Rover może wkrótce mieć The Jaguar Land Rover odpowiadać. Zespół badań badawczych w marce ustanawia genialną nową technologię, która może odkryć dziury, przygotować pojazd do efektu, a także dzielić dane na ich miejscu z władzami.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

System kamer wideo wykrywający drogę, wspólnie opracowany z zespołem badawczym JLR, a także Coventry City Council, zostanie przetestowany w Variety Rover Evoque z nadzieją, że jeśli działa poprawnie, może również zadebiutować w Jaguar jako odmiany Land Rover w wyjątkowo najbliższej przyszłości.
• Nakładka na dziurę w Wielkiej Brytanii wyjaśniona w infografice
Evoque, a także nowy Discovery Sport można już określić za pomocą amortyzacyjnych amortyzatorów „Magneride”, które wykorzystują czujniki do wytworzenia profilu powierzchni przechodzącego pod pojazdem, a także ciągle zmieniają ustawienia zawieszenia, aby zrekompensować szorstki asfalt. Jednak JLR chce ulepszyć ten nowy system, aby mógł przygotować się do dziur, dużych grzbietów, a także pokrywy włazów przed przejechaniem nad nimi pojazdu.
Pojęcie polega na tym, że będzie działać w etapach, ostrzegając szofera do podjęcia działań, przygotowując zawieszenie na zbliżające się wstrząs w celu zmniejszenia wpływu, a następnie udostępniania danych przez chmurę w czasie rzeczywistym, aby ostrzegać zastępcy drogowe również jak nawet inne osoby drogowe dokładnie tam, gdzie jest dziura.
• Jedna dziura na każdą milę drogi w Wielkiej Brytanii
Radna ds. Usług publicznych Coventry City, Rachel Lancaster, deklaruje, że korzyść nie jest tylko dla kierowców, ponieważ dane „mogą pomóc nam w ustaleniu przyczyny problemu, priorytetyzowanie go, a także skontaktować się z właścicielem włazu lub drenaż, aby Naprawiono znacznie szybciej ”.
JLR określa, że ​​technologia może ostatecznie doprowadzić do znacznie bardziej autonomicznego systemu, który jest w stanie fizycznie odwrócić pojazd wokół wyzwania, a nawet zatrzymać, jeśli otwór może potencjalnie spowodować uszkodzenie koła lub opony.
Co według ciebie technologii alertów dziury? Zrozumiemy w sekcji komentarzy poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *