Ponad połowa nowych samochodów sprzedawanych w Norwegii jest elektryczna lub hybrydowa

Nov 4, 2022 category

Norwegia od jakiegoś czasu jest wśród światowych liderów przyjmowania technologii pojazdów elektrycznych, jednak rok 2017 był pierwszym rokiem, w którym sprzedano więcej EV, a także hybrydów, a hybrydy zostało sprzedanych niż pojazdy benzynowe lub wysokoprężne w kraju skandynawskim.
Dane z niezależnej norweskiej Federacji Drogowej (OFV) ujawniły, że zelektryfikowane samochody stanowiły 52 procent rejestracji nowych pojazdów w 2017 r., W porównaniu z 40 procentami w 2016 r. To stawia Norwegię wyprzedzając innych liderów EV, takich jak Szwecja, Holandia, Holandia, Chiny, a także Wielka Brytania.
Samochody elektryczne w Norwegii są zwolnione z podatku VAT, a także prawie wszystkie podatki zakupowe, często obniżając koszt o liczbę tysięcy funtów. Istnieją również hojne zalety, w tym bezpłatny lub mocno subsydiowany parking, brak opłat za ładowanie, a także obniżone opłaty za tunele, promy, a także drogi opłat. Rząd norweski promuje EV, ponieważ kraj generuje większość swojej energii elektrycznej z energii wodnej.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Najwybitniejszym pojazdem elektrycznym w Norwegii jest liść Nissana, a do tej pory prawie 30 000 zarejestrowanych w kraju. Volkswagen E-Golf, a także BMW i3 są również w pięciu najlepszych najlepszych sprzedażach samochodów, podczas gdy Tesla była najwybitniejszym producentem samochodów w grudniu.
Czy Wielka Brytania powinna zrobić więcej, aby zmotywować ludzi do kupowania elektrycznego? Zrozumiemy poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *