Posłowie wzywają opłaty za pobocze

Mar 13, 2023 category

Rząd podlega rosnącej presji na remont poddumu akcyzowego.
W miarę jak samochody stają się coraz bardziej wydajne, podatek pobierany z cła paliwowego gwałtownie spadnie. Najnowsze dane z Departamentu Energii i Zmian Klimatu pokazują, że sprzedaż benzyny i oleju napędowego od kwietnia do czerwca spadła o prawie pół miliarda litrów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

A roczna sprzedaż benzyny i oleju napędowego spadła o około cztery miliardy litrów w latach 2007–2011 – tworząc szacunkową czarną dziurę w wysokości 2 miliardów funtów w przychodach skarbowych.
Opublikowano propozycję wzywającą do zastąpienia podatku od sprzedaży samochodu.
Ale niektórzy posłowie z Torysów i Liberalni Demokraty uważają, że rozwiązaniem tego problemu są opłaty drogowe. Minister transportu Norman Baker naciskał, aby ceny drogowe zostaną włączone do manifestu Lib Dem po ostrzeżeniu o spadających dochodach skarbowych.
I Andrea Leadsom, poseł Tory dla South Northamptonshire, zapisała ceny drogowe, mówiąc: „Z pewnością popierałbym drogi opłat… osobiście uważam, że ceny drogowe to droga naprzód. Myślę, że nie jest uczciwe, że ludzie, którzy jeżdżą za rogiem, widząc, jak ich przyjaciele płacą to samo co podróżujący sprzedawca. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *