Andy Palmer Nissana jest nowym dyrektorem generalnym Aston Martin

Jul 26, 2022 category

Andy Palmer, wiceprezes Nissan i Top na naszej liście Brit 2012, opuścił Nissana, aby zostać nowym dyrektorem generalnym Aston Martin.
Nissan opublikował oświadczenie, że zastępcą Palmera od 15 września będzie Philippe Klein, który dołącza z Renault, gdzie był wiceprezesem wykonawczym.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Nie jest jasne, kiedy Palmer zacznie w Aston Martin, ale proces rekrutacji był wyraźnie długi, a były dyrektor generalny Ulrich Bez pod koniec ubiegłego roku.
Palmer będzie musiał nadal starać się nadrobić ziemię, która leży między Astonem Martinem a innymi producentami samochodów sportowych, takich jak Bentley, których sprzedaż nadal przechodzi od siły do ​​wytrzymałości.
Dzięki własności marki podzielonej na inwestycję, inwestycję DAR i – więcej – 5 -procentową udziały należące do Daimlera, Palmer pomoże w rozwoju firmy, zachowując zadowolenie wszystkich inwestorów Aston.
Z pewnością pomoc w tym procesie jest powiązanie między Astonem Martinem i Daimlerem, w którym silniki i sprzęt elektryczny podzieli się między dwie marki-niezbyt różni się od doświadczenia, jakie Palmer miał z sojuszem Renault-Nissan.
Jeśli chodzi o przyszłe plany Astona, istnieje znak zapytania dotyczący projektu SUV-a, ale istnieje zupełnie nowa architektura w opracowywaniu samochodów sportowych, która zadebiutuje z zamiennikiem DB9 pod koniec 2016 roku. Power może pochodzić z nowej 4-litrowej turbodoładowania V8 AMG, który może pochodzić silnik.
Dyrektor finansowy Aston, Hanno Kirner potwierdził, że Aston „w ciągu najbliższych kilku lat będzie wdrażać najważniejszy program inwestycyjny w naszej 101-letniej historii, przygotowując grunt do nowych i ekscytujących produktów w przyszłości”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *