Nowe hybrydowe układy napędowe Forda Fiesta Ecoboost Dodaj 48-woltowe łagodne hybrydowe pomoc w 2020 r.

Feb 21, 2023 Uncategorized

Ford wprowadził parę nowych 48-woltowych silników łagodnych hybrydowych dla Fiesta. Są to te same hybrydowe układy napędowe, które można znaleźć w crossoverie Forda Puma – i Ford twierdzi, że mogą zmniejszyć dane zużycia paliwa WLTP Fiesta o około pięć procent. Ceny zaczynają się od 19 860 £ za mniejszy wariant zasilany na poziomie wykończenia tytanu Forda.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Oba hybrydowe układy napędowe Ford Fiesta Ecoboost wykorzystują 1,0-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, znaleziony już w zakresie Fiesta i Puma. Mają jednak mały pakiet akumulatora litowo-jonowego i zintegrowany generator startowy, który dodaje dodatkowy 20 nm momentu obrotowego i pomaga złagodzić opóźnienie turbo.

Najlepsze małe hybrydy w sprzedaży teraz

Silnik elektryczny jest zamontowany wraz z systemem odzyskiwania energii na hamulcach, który odzyskuje energię, która w innym przypadku zostałaby utracona podczas zwalniania. Energia elektryczna wytwarzana przez silnik można następnie przenieść, aby pomóc silnikowi benzynowe podczas przyspieszenia lub użycia do zasilania akcesoriów elektrycznych samochodu.
4
O naszej reklamie tej reklamy

Podobnie jak w Ford Puma, hybrydowe układy napędowe Fiesta są wyposażone w dwie różne mocy wyjściowe. Wersja podstawowa wytwarza 123 KM i 210 Nm momentu obrotowego, podczas gdy silniejszy model ma moc 153 KM i 240 nm momentu obrotowego. Oba silniki są w standardzie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *