TFL twierdzi, że usunięcie białych linii z dróg zmniejsza prędkości

Jun 26, 2022 Uncategorized

Usuwanie białych linii z centrum niektórych dróg może pomóc zminimalizować prędkość kierowców, wykazały badania Transport for London (TFL).
Po powrocie trzech oddzielnych dróg w stolicy TFL podjął decyzję o braku przemalowania centralnych oznaczeń, i znaczącą zmianę średnich prędkości.
Odkrył, że prędkości ruchu na północnej siódmej sióstce spadły o 2,5 km / h i o 4,1 km / h na południowej stronie.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Według badania, jedną z teorii zmiany jest to, że środkowe linie dają kierowcom pewność, że żaden samochód nie powstrzyma się po „swojej” stronie drogi. Badanie twierdzi, że usuwanie go wprowadza niepewność, odzwierciedloną w niższych prędkościach.
W badaniu zauważyło również, że kierowcy zwolnili dodatkowo podczas przechodzenia samochodów podróżujących w przeciwnym kierunku. Zostało to poparte badaniami w 2005 r. Przez Laboratorium Badawcze Transport na temat środków uspokajających ruch w ruchu „psychologicznym”.
Mimo to TFL nie usunie centralnych oznaczeń drogowych w całej stolicy. Dyrektor ds. Zarządzania przestrzenią drogową, Alan Bristow, powiedział: „Nie mamy planów powszechnego usunięcia oznaczeń, ale nasi projektanci rozważy teraz wdrożenie tego, wraz z innymi innowacyjnymi środkami ruchu, w których może to być odpowiednie.
Departament Transportu również nie egzekwuje tego środka. „Decyzje dotyczące uspokajania ruchu są przeznaczone dla władz lokalnych, biorąc pod uwagę lokalne scenariusze i układ drogowy” – powiedział rzecznik.
Badanie wykazało również, że nie tłumiły linii, które nie przyniosły niewielkich zysków finansowych dla władz pod względem konserwacji.
Czy uważasz, że prędkości kierowców spadną po usunięciu oznaczeń drogowych? Daj nam znać w komentarzach poniżej lub kliknij tutaj, aby przeczytać o szpitalach ignorujących wysiłki rządu dotyczące ograniczenia opłat za parkowanie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *