Pomysł na śmieci: Szoferzy zachęcani do wyrzucania śmieci z samochodów do nowych pojemników

Jun 11, 2022 category

Nowy program próbny, który nagradza szoferów za umieszczanie śmieci w specjalnych pojemnikach na stacjach serwisowych na autostradzie, aby pomóc zmniejszyć drogę drogową.
W usługach w Maidstone w Kent pojawią się pierwsze brytyjskie pojemniki na nagrody, w których szofery otrzymają 5 pensów za każdą pustą plastikową butelkę lub filiżankę kawy, którą wstawiają.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

• Zmienne ograniczenia prędkości autostrady w trakcie przeglądu
Naukowcy mierzyli poziom śmieci w obszarze usług Kent przez ostatnie cztery tygodnie i porównają wpływ maszyn w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Jeśli się powiedzie, zostaną one wprowadzone na znacznie większej liczbie stacji w sieci autostrady o długości 1800 mil w Anglii.
Proces jest prowadzony przez organizację charytatywną Hubbub i otrzymała wsparcie z autostrad England, Shell, Costa Express i Road Chef.
Poprzednie dane z autostrad England ujawniły, że zaśmiecające kierowcy kosztują podatników średnio 8 milionów funtów rocznie. Highways England powiedział, że zbiera około 550 worków śmieci dziennie z taktycznej sieci drogowej, kosztem 40 funtów za worek. Wcześniej wskazał, że koszt wypełnienia dziury wynosi również 40 £.
Wayne Moore, kierownik ds. Usług Highways England, powiedział: „Ściółka nie jest po prostu nieestetyczna; Może blokować dreny i zaszkodzić dzikiej przyrody. Podnoszenie go stawia robotników drogowych na szkodach i jest odwracaniem uwagi od innych ważnych prac, które mogą wykonywać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *