Nowy AUDI R8 E-Tron: Supersamochód zerowej emisji 456 KM

Jun 25, 2023 Uncategorized

wraz z Audi R8 z napędem V10, Audi również ujawniło pełne szczegóły na temat całej elektrycznej, napędu na tylne koła R8 w Genewa pokaz motoryzacyjny. Nazywany R8 E-Tron, wykorzystuje dwa silniki elektryczne na tylnej osi-tworząc ogólnie 456 KM, a także 920 nm.
Prawdziwa przełom dla tego pojazdu jest jego zasięg; Audi deklaruje, że może pokryć 276 mil między ładunkami (w porównaniu do 134 mil dla poprzedniego samochodu), a także ładowanie może zająć tak dwie godziny, używając szybkiego punktu ładowania.

Pierwszy pomysł R8 E-Tron ukazał się w 2009 roku, a także pierwotnie został zaplanowany na premierę w 2013 roku, jednak praca została w konserwach przez ówczesnego szefa technicznego Audi Wolfgang Durheimer. Jednak obecny szef techniczny dr Ulrich Hackenberg ożywił pracę, a także wyznaczył cel co najmniej 400 km (250 mil), zanim może zostać zaoferowany publiczności. Oczywiście ten cel został osiągnięty.
7

Opierając się na technologii widzianej w pierwszym samochodzie R8 E-Tron Show, ten projekt drugiej generacji wykorzystuje pakiet akumulatora w kształcie litery T w kręgosłupie pojazdu, a także za siedzeniami, aby obniżyć środek grawitacji. Gęstość mocy jest prawie dwukrotnie większa niż jego prekursorem, z tego powodu doskonały zasięg, a także Audi rozwija samą baterię litowo-jonową. Sprint 0-62 km / h zajmuje 3,9 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna jest ograniczona do 155 km / h.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Najlepsze pojazdy elektryczne do zdobycia teraz
Choć wyraźnie członek rodziny R8, E-Tron wyróżnia się częściowo pominiętą kratką, czerpak z maską, a także pięć pazurów LED poniżej reflektorów. Pływająca boku węglowa jest otoczona paskiem świateł, a koła funkcjonują wkładki z włókna węglowego w celu zwiększenia aerodynamiki. Z tyłu znajduje się mały spoiler do ust, o wiele bardziej przypominający pazur wkładki, a także pasek wykończeniowy, w którym zwykle byłyby wydech, a także dyfuzor.
7

Audi nazywa pojazd głównie laboratorium toczącego się w celu „pomocy w tworzeniu samochodu z postacią sedana”, sugerując, że rywal Tesla Design jest na dobrej drodze, jednak nie jest to tylko demonstrator innowacji. Koszty nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak klienci będą mogli kupić jeden w tym roku.

Uzyskaj wszystkie aktualne wiadomości z pokazu samochodowego w Genewie 2015 tutaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *