Glickenhaus Le Mans Hypercar zaprezentował

Apr 12, 2023 Uncategorized

To nowy hipercar z Glickenhaus, opracowany do ścigania się w nadchodzącej klasie Hypercar WEC w Le Mans. Zdjęcia sugerują, że nowe urządzenie może zostać nazwane SCG 007, a Glickenhaus potwierdził, że będzie miała podwójny silnik V6 o pojemności 3,0 litra.
• Najszybciej Nurburgring Lap Times 2019: Najszybsze samochody i rekordy okrążenia
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Glickenhaus jest najbardziej znany z uruchomienia jednorazowego supersamochodu Ferrari P4/5, który został opracowany przez Pininfarina. Amerykańska firma ma również historię wyścigów z Scuderia Cameron Glickenhaus SCG 003 (nazwaną na cześć założyciela firmy), kwestionując 24 godziny Nurburgring w latach 2015–2017.
Ten nowy samochód będzie skierowany wprost na nowo wyglądającą klasę Hypercar WEC, która zastąpi obecną klasę LMP1 po 2020 r., Aby przyciągnąć znacznie więcej producentów. Obecnie tylko Toyota rywalizuje w LMP1 z różnymi zespołami „privateer”. Wraz z Glickenhaus Aston Martin potwierdził również, że celem jest wejście do nowej klasy Hypercar Le Mans z samochodem opartym na Walkyrie.
Podobnie jak SCG 003, ograniczona liczba wersji Nowego Automobile Glickenhaus zostanie udostępniona klientom – kupując zgodnie z zasadami homologacji WEC.
Co sądzisz o najnowszym samochodzie Glickenhausa? Daj nam znać w komentarzach poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *