Suzuki ujawnia dwie nowe koncepcje w Tokio

Feb 19, 2023 Uncategorized

Suzuki ujawniło parę retro samochodów koncepcyjnych na Tokyo Motor Show. Japoński producent świętuje 100. rocznicę w 2020 r. I wykorzystał to wydarzenie do podglądu przyszłych produktów w drugim stuleciu.
Pierwszy samochód koncepcyjny to dwudrzwiowy hybrydowy coupe, zwany Waku SPO. Przyciąga inspirację projektową z Suzuki Fronte 360 ​​w 1967 roku, dzieląc długi nos, Stubby Tail i Glasshouse tego samochodu. Zawiera również stylizowaną wersję kratki chłodnicy Fronte i parę kamer wstecznych, zamontowanej w tej samej pozycji, co mirrory frontowe.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Największe samochody koncepcyjne na świecie
Suzuki twierdzi, że koncepcja Waku SPO została stworzona, aby zaoferować rodzinom „zabawę i emocje wśród pokoleń, zarówno do codziennego użytku, jak i dla przyjemności”. Jest to pojazd segmentu A, wskazujący, że musi mieć porównywalne wymiary do kompaktowej Hondy E.
7

Druga koncepcja japońskiej firmy Tokyo to „autonomiczny pokój mobilny”, zatytułowany Hanare (który w języku japońskim tłumaczy się jako „dominowany domek”). Przyjmuje także inspirację projektową z katalogu marki, którego szefem jest ciężarówka Suzuki w czwartej generacji, która została zbudowana w latach 1969–1972.
Noszenie czwartej generacji Suzuki zostało stworzone przez legendarne Giorgetto Giugiaro-a ta nowoczesna interpretacja zawiera stylizację samochodu, czarną kratkę chłodnicy i ostro podzieloną talię. Suzuki mówi, że Hanare „proponuje zabawę i podniecenie samochodu oprócz jazdy”.
Ze względu na ilość testowania wymaganego przed zarejestrowaniem autonomicznego samochodu, jest mało prawdopodobne, aby koncepcja Suzuki Hanare wkrótce weszła do produkcji. Jednak niedawny rozkwit popularności samochodów w stylu retro (takich jak Honda E i Suzuki Jimny) wskazuje, że może istnieć rynek Waku SPO.
Co tworzysz z najważniejszymi samochodami koncepcyjnymi Suzuki? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *