Volkswagen Hedges Brexit BETS z brytyjskimi dyskusjami o licencji bankowej

Oct 4, 2022 category

Volkswagen potwierdził, że rozmawia z Bankiem Anglii w celu chroni brytyjskiej licencji bankowej, aby mogła nadal dostarczać PCP i inne transakcje finansowe po Brexicie.
Volkswagen Financial Services (VWFS) jest obecnie największym w Wielkiej Brytanii dostawcy finansów samochodowych. Działa w Wielkiej Brytanii na podstawie niemieckiej licencji bankowej, ustalenia ułatwionego systemem „paszportowania” UE. Umożliwia to bankom i innym usługom finansowym na założenie sklepu w krajach w UE i EOG (Europejski obszar gospodarczy) bez konieczności uzyskiwania indywidualnych licencji w każdym kraju, w którym działają.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

Gdy Wielka Brytania opuści UE, prawdopodobnie zostanie uznany za „kraj trzeci” przez system paszportowy – ocenę, która przyniósłby ograniczenia i ograniczenia handlowe. Volkswagen potwierdził, że prowadzi rozmowy z organem regulacyjnym Bank of England’s Financial Services – w celu uzyskania pełnej licencji bankowej w Wielkiej Brytanii i złagodzenia wszelkich przyszłych trudności, jakie może przynieść taki scenariusz.
Dyrektor naczelny VWF, David Maloney, powiedział Financial Times: „Dyskusje z brytyjskimi organami regulacyjnymi, w szczególności PRA, mogą spowodować, że VWF złożyło wniosek o licencję bankową w Wielkiej Brytanii. Powinniśmy podążać tą ścieżką i ustanowić brytyjski bank detaliczny, dywersyfikowałby nasze źródła finansowania, jednocześnie pomagając zminimalizować niepewność po Brexicie i gwarantujemy, że nadal oferujemy produkty finansowe ”.
Rozpuszona brytyjska licencja bankowości VW jest zgodna z podobną relokacją przez Forda, która rozpoczęła dostarczanie konsumentów konta oszczędnościowego na początku tego roku pod marką Forda Money.
Ford obwinia Brexit za straty 65 milionów funtów. Przeczytaj pełną historię tutaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *