Nowy Audi A3 40 TFSI E PHEV ujawnił 41-milowy zakres elektryczny

Apr 12, 2023 category

Audi potwierdził szczegóły dotyczące nowego hybrydowego wariantu Plug-In A3 Sportback. Zamówienia na nowy model otwarte w tym tygodniu, a ceny zaczynają się od 33 060 GBP.
Nowy Audi A3 40 TFSI E dzieli swój układ napędowy z hybrydowymi wersjami Nowego Volkswagen Golf i Skoda Superb; 1,4-litrowy silnik benzynowy działa wraz z silnikiem elektrycznym w celu uzyskania całkowitej mocy wyjściowej 201 KHP, który, od S3, czyni go najpotężniejszym opcją układu napędowego w bieżącym składzie A3.

Najlepsze hybrydy plug-in 2022

Jednostki benzynowe i elektryczne wytwarzają maksymalne figurki momentu obrotowe odpowiednio 250 nm i 330 nm, chociaż oba wytwarzają swoje piki w różnych punktach, co powoduje łączną łączną moc 350 nm. Zasilanie jest wysyłane na przednie koła za pomocą sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

A3 40 TFSI E przyspiesza od 0-62 km / h w 7,6 sekundy – 0,8 sekundy szybciej niż 148 KM A3 35 TFSI Auto.
10

Pakiet baterii o mocy 13 kWh obiecuje zasięg około 41 mil między ładunkami. Emisje CO2 są oceniane przy 31 g/km, podczas gdy osiąga 282,5 mpg w cyklu testowym WLTP – chociaż będzie to różni się w zależności od rodzaju podejmowanych podróży.
Automobile domyślnie rozpoczyna się w trybie elektrycznym, a kierowca może wybrać bieg w trybie wyłącznie elektrycznym, w którym to momencie silnik o mocy 107 KM może przenieść A3 do prędkości zerowej 87 km / h. Regularny tryb hybrydowy pozwala samochodowi ustalić, co uzna za najbardziej wydajne wykorzystanie energii benzynowej i elektrycznej, podczas gdy funkcja wstrzymania utrzymuje pewien poziom ładowania w baterii – optymalny do oszczędzania żywotności baterii dla strefy niskiej emisji Później w podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *