Zmodyfikowane pojazdy mogą poradzić sobie z pojazdami MOT Stop

Dec 29, 2022 Uncategorized

z dowolnym rodzajem dostosowania, może przestać działać, jeśli nowe zasady UE otrzymają ekologiczne światło od państw członkowskich, grupa motoryzacyjna ostrzega.
Stowarzyszenie miłośników pojazdów (ACE) stwierdza, że ​​nawet koła z rynku wtórnego lub stereo przyniosłyby porażkę, a pojazdy wskazują, że pojazdy będą musiały przejść przez kosztowne, czasochłonne testy zatwierdzenia samochodów, zanim będą pomyślne o drodze.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Wszystko zależy od propozycji UE modyfikacji znaczenia testu zdatności drogowej, aby upewnić się, że „komponenty samochodu muszą przestrzegać atrybutów w momencie pierwszej rejestracji” – z powodzeniem zakazując wszelkiego rodzaju odchylenia od specyfikacji fabrycznej. Barry Corres Ace powiedział Automobile, ujawniając, że pod obecnym sformułowaniem „potencjalnie coś tak niewielkiego, jak zmiana stereo, może spowodować awarię MOT”.
Ekspert techniczny AA Vanessa Guyll powiedział: „AA bardzo się o to niepokoi. Wydaje się całkowicie przesadne. ” Uważała, że ​​wytyczne byłyby równie dobrze drakońskie, nawet jeśli zostaną rozwodnione, obejmując tylko części, które wpływają na wydajność, bezpieczeństwo lub emisje.
Właściciele wymagaliby uzyskania kosztownych oryginalnych części – nawet w przypadku starszych samochodów. Oprócz projektów wykonanych przez nieistniejące marki, w których oryginalne części nie są już dostępne, musiałyby przejść do testów zatwierdzania samochodów po każdym rodzaju naprawie.
Barry Cornes ze stowarzyszenia entuzjastów pojazdów powiedział nam: „Jeśli ta propozycja stanie się przepisami w obecnym sformułowaniu, każdy pojazd będzie musiał zostać, tak jak to było, gdy opuścił fabrykę”.
Cornes obawia się, że wpłynie to na wszystkich właścicieli pojazdów – nie tylko tych, którzy idą w celu znacznych modyfikacji. „O ile części orzeczenia nie zostaną zrelaksowane, każdy rodzaj modyfikacji sprawi, że pojazd nie będzie standardowy”-dodał.
„Nawet holownicze mogą być niepowodzeniem. Jeśli nie jest to dopasowane do fabryki ani zatwierdzone, będziesz musiał wybrać prywatne testy zatwierdzenia samochodu z samochodem. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *