Restrukturyzacja Lotus może spowodować masowe cięcia miejsc pracy

May 10, 2022 Uncategorized

Lotus może przecinać tyle samo pracy w miejscu Hethel w Norfolk. To wszystko jest częścią ćwiczeń restrukturyzacji i wycinania kosztów w firmie stworzonej w celu stworzenia solidnego fundamentu przyszłego wzrostu.
Niedawno ustanowiony jako dyrektor generalny Lotus, Jean-Marc Gales powiedział: „Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby uniknąć potrzeby złożenia wniosku, ale wierz, że jest to teraz niezbędne. W żadnym wypadku nie jest refleksja na temat naszych pracowników, którzy nie pokazali nam nic oprócz poświęcenia i niestrudzenie pracowali nad wsparciem lotosu. ”
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

Wskaźniki miejsc pracy pojawiają się nieco ponad rok po ogłoszeniu Lotus, że stworzy znacznie ponad 100 nowych miejsc pracy dzięki inwestycji 100 milionów funtów przez właściciela, DRB-Hicom.
Niemniej jednak Lotus uważa, że ​​obniżki miejsc pracy są potrzebne do poprawy przyszłych przychodów, a firma chce wykorzystać niedawne podnoszenie sprzedaży. Jest to ogólnie dzięki za granicą, co pomogło zwiększyć liczbę samochodów przeniesionych z 963 w 2012 r. Do 1368 w 2013 roku. Liczba ta może zostać ponownie pobita w tym roku.
„Po podjęciu przekształcenia, a dzięki silnemu i doświadczonemu zespołowi zarządzającemu Lotus musi być szczuplejszą, o wiele bardziej konkurencyjną organizacją, koncentrując się zarówno na produkcji wiodących samochodów sportowych, jak i innowacyjnej inżynierii”, powiedział Gales.
Jednak w Lotus jest sporo pracy, a firma dokonuje 167 milionów funtów straty netto w 2013 roku .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *