Audi A8 może być bardziej i dłużej rywala Maybach

Apr 13, 2023 Uncategorized

Audi rozważa poszerzenie zasięgu swojego flagowca A8, w odpowiedzi na rozszerzenie marki Mercedes-Benz, aby obejmować rozstaw długości i dwudrzwiowe wersje coupe .
A8 jest obecnie dostępny w zaledwie dwóch postaciach – konwencjonalnej i długotrwałej bazie. Ale jeden z jego głównych rywali, Klasa S, jest oferowana w tych dwóch konfiguracjach, a także parę jeszcze dłuższych modeli, Maybach i Pullman. Mercedes przemianował także starej klasy CL klasy S Coupe, a ostatnio zaczął sprzedawać kabrioletową wersję tego modelu, przenosząc całą rodzinę klasy S do sześciu pojazdów.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najlepsze luksusowe samochody do zakupu
Przemawiając podczas premiery SQ7 Audi, nowy szef techniczny firmy dr Stefan Knirsch przyznał, że dalsze instrumenty pochodne A8 są dyskutowane. „Myślimy o tym” – powiedział. „Sukces wyjątkowo dłuższej wersji Klasy S sprawiła, że ​​zastanawiamy się, czy w przyszłości może istnieć uzasadnienie biznesowe”.
Audi zaprezentowało sześciodrzwiową limuzynę A8 na początku, ale firma nalegała, aby pojazd był jednorazowym stworzeniem po konkretnym żądaniu klienta.
Knirsch potwierdził również, że następna generacja A8 będzie wyposażona w standaryzowany poziom automatyzacji SAE, gdzie kierowca może usunąć ręce z koła przez dłuższy czas i przy wyższych prędkościach niż obecnie. „Pracujemy nad nowym A8, aby wprowadzić ten nowy poziom pilotowanych systemów” – powiedział. Automatyzacja poziomu 3 monitoruje otoczenie, ale nadal wymaga, aby kierowca był gotowy do interwencji.
Obecnie Regulacja ONZ 79 ogranicza automatyczne funkcje sterowania samochodem do prędkości do 10 km/h – ale ten blok ma zostać usunięty jeszcze w tym roku. „Jesteśmy przekonani, że nie będzie to problem, zanim A8 trafi do sprzedaży”, powiedział Knirsch.
Szef technologii Audi był bardziej strzeżony potencjalnie do jeszcze silniejszej wersji Q7 niosącej odznakę RS. „Uruchamiamy tylko SQ7 i oczywiście mamy nadzieję, że będzie to wielki sukces”, powiedział, „ale nie wiem, czy sensowne byłoby posiadanie wersji RS tego samochodu”.

Czy dodatkowa sprzedaż Audi A8 może wygrać z Maybach, Bentley i Rolls-Royce? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *