Nowe emisje CAR CO2 osiągają pięcioletni poziom

Aug 12, 2023 category

Ilość zarejestrowanego dwutlenku węgla (CO2) emitowanego przez przeciętny nowy samochód była wyższa we wrześniu tego roku niż w dowolnym momencie od lipca 2013 r.
Dane z Departamentu Transportu pokazują średnią ilość CO2 emitowanego nowego samochodu zarejestrowanego we wrześniu wyniosła 128,3 gramów na kilometr (g/km), w sierpniu 122,9 g/km. Nie od lipca 2013 r. Ma wyższą średnią liczbę (128,7 g/km).
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Najlepsze samochody elektryczne do zakupu 2018
Poprzednie badania naszej siostrzanej publikacji Buyacar.co.uk ujawniły, że średnia emisja CO2 wzrosła po raz pierwszy od 14 lat w 2017 r. Wzrost ten został przypisany kupującym odwracającym się od samochodów z silnikiem Diesla, które emitują mniej CO2 niż ich odpowiedniki benzynowe.
Natomiast, podczas gdy sprzedaż samochodów z silnikiem Diesla spadła w 2017 r. 31 procent, wprowadzenie nowych kryteriów oceny WLTP (światowy program testowania pojazdów lekkich) może być odpowiedzialne za większość tego ostatniego wzrostu.
Nagrywające liczby przy użyciu metod WLTP, które mierzą emisje w bardziej relazyjski sposób z poprzednim systemem NEDC, wyjaśniłaby, dlaczego ilość zarejestrowanego CO2 emitowanych przez CARS znacznie wzrosła, mimo że samochody stały się czystsze.
Na przykład liczby Towarzystwa Producentów Motorowych (SMMT) pokazują, kiedy mierzono dwa różne samochody, stosując te same kryteria, nowe modele wprowadzone w 2017 r. Wyprodukowały średnio 12,6 procent mniej CO2 niż samochody, które wymienili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *