Jaguar E-Type przywrócony z martwych przez wybitne zadanie odbudowy

Apr 25, 2023 Uncategorized

Jest to prawdziwa praca, jak odbywanie uziemionego przywracania orzechów i śrubowego dowolnego rodzaju pojazdu-szczególnie jednego z historią-jednak Bridgnorth -oparte na restauracji tradycyjne pojazdy silnikowe (CMC) podjęły wyzwanie, a także się udało. Pojazdem jest to coupe o stałym główce Jaguar E-Type z 1961 roku, które zadebiutowało podczas Scottish Motor Show z 1961 roku.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• London Motor Show 2016
Typ E to podwozie nr 15-piętnasty prawy napęd e-typ e-typu e-coupe, aby opuścić linię produkcyjną, a także jego pierwszą podróż był pojazd prasowy na Scottish Motor Show w listopadzie 1961 r. . Po przejściu do własności osobistej zaginęło przez dziesięciolecia – aż do znalezienia CMC, ukrytej w stodole w Cernay we Francji.
33

To było pod koniec 2013 roku, a także od tego czasu spędzono około 2956 godzin, aby każdy szczegół był tak idealny, jak i oryginalny. Nick Goldthorp, dyrektor zarządzający CMC, powiedział: „Pojazd znajdował się pod osłonami w ogrodzie, wyjątkowo zardzewiały, a także skorodowany – w tylnej części było nawet gniazdo ptaków! Wydaliśmy pełne nakrętki, a także przywracanie śrub, Co okazało się raczej trudnością ze względu na przepraszam, w którym został znaleziony. ”
„Żadne szczegóły nie było tak dobrze, jak i rozległych prac nie zostały wydane w farbie, a także w sklepach, aby upewnić się, że pojazd może teraz pochwalić się oryginalną kombinacją kolorów Perłowej Szarych Zewnętrznych, a także jasnoniebieskiego wnętrza”.
CMC ma doświadczenie w przywracaniu typów E, pracując nad kilkoma najbardziej historycznymi z rasy. Niektóre z najważniejszych atrakcji to podwozie w Anglii nr 4, Lindner-Nocker Lightweight, a także 1VHP, który był pierwszym prostym coupe o stałej głowie z linii produkcyjnej.
• Jaguar E-Type: Historia ikony
Jako typ E Series I nr 15 będzie pochwalić się 3,8-litrowym silnikiem Jaguara z sześcioma sześcioma łącznikami z czterobiegową skrzynią biegów. Wydajność była energiczna nawet według współczesnych wymagań-0-60 km / h zajęło zaledwie 6,4 sekundy, choć kwestionujemy, że pojazd show będzie składał każdy czas na torze!
33

55 lat po debiucie na Scottish Motor Show, to naturalne, że nowo odrestaurowany typ E-15 powinien wrócić na ekran-a także to zrobi. Pojazd można zobaczyć na stoisku CMC na tradycyjnym wystawie London Traditional Vehicle w dniach 18-21 lutego.

Co według ciebie o tej renowacji typu E Jaguara? Zrozumiemy w komentarzach poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *