BMW rządy z powodu decyzji o obciążeniu opłat subskrypcyjnych Apple Carplay

Apr 15, 2023 category

BMW dokonało zwrotu w swojej decyzji o obciążeniu opłat subskrypcyjnych dla Apple CarPlay w swoich najnowszych modelach, potwierdził rzecznik Auto Express.
Kierowcy, którzy kupują nowe BMW wyposażone w najnowsze oprogramowanie informacyjno -rozrywkowe firmy, OS7, otrzymają nieograniczoną subskrypcję CarPlay za darmo jako standard.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Co to jest BMW Idrive?
Tymczasem ci, którzy są już właścicielami BMW wyposażonych w OS7, którzy kupili już roczny lub trzyletni pakiet CarPlay, zostaną zaktualizowane do nieograniczonej subskrypcji bez dodatkowych kosztów.
Jednak nie wszystkie nowe BMW są wyposażone w OS7 – I3 i I8 są nadal wyposażone w oprogramowanie informacyjno -rozrywkowe z poprzedniej generacji, OS6, podobnie jak wychodzące serie 2 i 4. Klienci, którzy kupują te modele, nadal będą musieli uiścić opłatę w wysokości 235 GBP za Carplay.
Karmakerzy muszą sami opracować integrację oprogramowania CarPlay, ale Auto Express rozumie, że Apple nie pobiera opłat za licencjonowanie produktu.
W lipcu 2019 r. BMW stał się pierwszym producentem samochodów, który sprawił, że Apple CarPlay jest usługą subskrypcyjną, a kupujący musieli uiścić opłatę w wysokości 85 GBP za cały rok, 255 GBP za trzy lata lub 295 GBP za nieograniczony dostęp.
W tym czasie firma twierdziła, że ​​model oparty na subskrypcji zezwolił na „utrzymanie początkowej ceny kosztu pojazdu, ponieważ nie wszyscy będą korzystać z CarPlay, ale jednocześnie dla tych, którzy tak, mają elastyczną strukturę oferty po Pierwotna subskrypcja roku wygasła. ”
Carplay został zaprojektowany tak, aby oferować wrażenia dla kierowców, a ekran informacyjno-rozrywkowy samochodu odzwierciedla wiele aspektów funkcjonalności iPhone’a-wprowadzając aplikacje takie jak Mapy i Google Maps na wbudowanym ekranie samochodu, a udostępniono je za pomocą poleceń głosowych.
Czy zapłaciłbyś za Apple CarPlay? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *