2012 Chinese Grand Prix kwalifikacje

Jan 29, 2023 Uncategorized

Nico Rosberg rozpocznie na słupie na jutrzejszą Grand Prix, przed Michaelem Schumacherem, a także Kamui Kobayashi.
Lewis Hamilton ustanowił drugi najszybszy czas, jednak rozpocznie się siódme miejsce z powodu opłaty siatki dla zmiany skrzyni biegów.
Rosberg był jednym z pierwszych kierowców na dobrej drodze do ostatniej sesji kwalifikacyjnej, a także szybko ustalił tempo. Ukończył pięć dziesiątych sekund szybciej niż Lewis Hamilton.

Jest to pierwsze ustawienie Nico Rosberga, a także Mercedesa, odkąd Juan Manuel Fangio poprowadził pole w Monza w 1955 roku.
Sebastian Vettel był największą ofiarą tego dnia. Nie udało mu się dostać się na ostatnią sesję kwalifikacyjną, a także rozpocznie się jutro na 11.. Po raz pierwszy podwójny mistrz świata zakwalifikował się poza dziesiątką od 2009 roku w Brazylii.
Tymczasem jego kolega z drużyny Mark Webber ukończył Q2 najszybciej po silnym ostatnim okrążeniu w zmienionej wersji RB8. Zacznie szóste miejsce na siatce.
Wszyscy kierowcy ukończyli w ciągu 107 procent, więc wszystkie 24 pojazdy rozpoczną wyścig.