Ceny używanych samochodów z silnikiem Diesla pobierają 26% upadku

Oct 21, 2022 Uncategorized

Ogłoszenia najnowszych programów do złomowania Diesla spowodowały spadek ceny używanych samochodów Diesel w 2016 r.
Porównanie samochodu na stronie internetowej autostrada.co.uk stwierdził, że średnia cena popularnych modeli Diesla spadła średnio o 5,7 procent w ostatnich miesiącach, w porównaniu z cenami na początku roku. Jednak niektóre równoważne warianty benzynowe wzrosły jednak w cenie, ponieważ kupujący odwracają się od „brudnych silników wysokoprężnych”.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

• Zakaz oleju napędowego? wszystko co musisz wiedzieć
Średnie ceny modeli Diesla, takie jak Vauxhall Corsa, spadły z 2160 £ do 1592 GBP, podczas gdy ceny Audi A3 spadły o 11,3 procent.
Kierowcy coraz częściej zniechęcali się do kupowania silników Diesla, z „podatkami od toksyn”, programami do złomowania i nowych badań naukowych dotyczących wpływu Diesla na jakość powietrza, co sprawia, że ​​benzyna jest bardziej atrakcyjnym wyborem.
Dyrektor ds. Motorkway.co.uk Alex Buttle wyjaśnił, że wyniki „wyraźnie pokazują, że wykorzystywane ceny samochodów z silnikiem Diesla idą tylko w jedną stronę – i to jest obniżone.
„Teraz, gdy większość głównych producentów uruchomiła programy Scrappage Diesel, nie wygląda na to, że ma się lepiej. Samochody Diesla naprawdę zaczynają wyglądać jak białe słonie. ”
Z drugiej strony i pomimo „skandalu” emisji, że Volkswagen został złapany w zeszłym roku, ceny modeli benzynowych, w tym golfa i polo wzrosły nawet o 19 procent, ponieważ sprzedawcy wykorzystują faworyzowany rynek.
Buttle dodał: „Dla tych, którzy wyłącznie po tanich ofertach jest to zdecydowanie„ okazyjne czasy bonanzy ”na rynku używanym oleju napędowym”.
Jak myślisz, co przyniesie przyszłość samochodów z silnikiem Diesla? Czy kusilibyście, aby kupić jedną teraz ceny? Daj nam znać w sekcji komentarzy …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *