Lokalne drogi cierpiące, gdy rady walczą o przyciągnięcie kontrahentów

Sep 19, 2022 category

Władze lokalne walczą o przyciągnięcie kontrahentów do licytacji projektów drogowych, ponieważ fundusze są kierowane na korzyść dróg taktycznych, twierdził ekspert w branży.
James Halach, dyrektor zarządzający ds. Autostrad w budownictwie Ogromne Amey, podkreślił, że na każde 1 funt wydany na lokalnych drogach, 52 funtów spędzono na taktycznych drogach. Halach ostrzegł tę „masową” różnicę implikowaną władze lokalne „w bardzo dosłownym sensie, walcząc”.
Reklama – krótki artykuł jest kontynuowany poniżej

• Autostrady otrzymują 52 razy więcej finansowania na milę niż lokalne drogi
„Widzimy, że władze lokalne starają się zachęcić kontrahentów do licytacji” – powiedział Halach. „Niektóre przykłady: hrabstwo Shire, duża umowa konserwacyjna, dwóch oferentów. Jest inny przykład z jednym oferentem. ”
Halach powiedział, że te trudności przychodzą, mimo że drogi taktyczne „niosą jedną trzecią wszystkich pojazdów, dwie trzecie HGV” i „w pewnym momencie 100 procent wszystkich samochodów”.
Częścią problemu, powiedział Halach, było to, że niektóre rady oczekiwali, że kontrahenci złożą złożone oferty na małe projekty: „Koszt [pełnego procesu ofertowego] byłby faktycznie wyższy niż prawdopodobne zyski, które osiągniesz w pracy”.
Halach powiedział, że proces ten gwałtownie kontrastował, z dużymi projektami z autostrad England, które kontrolują 4300 mil autostrad i major A Drogs: „Z autostradami Anglia [proces przetargowy] jest dość szybki, jest wiele powtórzeń, wykonawcy wiedzą, że system jest dość dobrze.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *