Volvo ogłasza autonomiczny system pilotażowy dla zupełnie nowego XC90

Sep 6, 2022 category

Volvo przygotowuje zupełnie nowy, flagowy SUV Electric XC90 do wprowadzenia w tym roku, a także nowy projekt zostanie wyposażony w bez nadzoru autonomiczną funkcję jazdy nazywaną Pilot podróży.
System jest obecnie poddawany testowaniu, a także z niezbędnym rządem, a także zatwierdzeniami bezpieczeństwa, umożliwi kierowcom sprawdzenie książki lub odpoczynku, gdy samochody i ciężarówki jeżdżą do miejsca docelowego. Firma stwierdza, że ​​gdy włączona jest autonomiczna jazda, „Volvo Cars and Trucks wymaga zobowiązania do jazdy, oferując komfort kierowcy, a także spokój”.

Volvo ogłasza nowe funkcje informacyjno-rozrywkowe z napędem Google dla obecnych modeli

Aplikacja TRIP PILOT jest ustanawiana w połączeniu z autonomicznymi specjalistami ds. Aplikacji z obsługą ZenseAct, wraz z Sensor Business Luminar. Nowy XC90 zostanie wyposażony w szereg czujników, aby umożliwić samodzielne prowadzenie, z pięcioma radarami, ośmioma kamerami, a także 16 czujnikami ultradźwiękowymi, a także spójne aktualizacje nad lotem z czasem poprawią pilota podróży.
Reklama – artykuł jest kontynuowany poniżej

Volvo podkreśla, że ​​wprowadzi pilota Trip tylko wtedy, gdy zweryfikował jego bezpieczeństwo z intensywnymi testami, a także po ochronie potrzebnych zatwierdzeń. Kiedy to zostało osiągnięte, firma planuje najpierw uwolnić Pilot Trip w Kalifornii, gdzie warunki ruchu internetowego, a także przepisy rządowe są korzystne w stosunku do samochodów samojezdnych. Pilot podróży zostanie wprowadzony później na inne rynki.
System jest testowany na szwedzkich drogach, a także dane są gromadzone z Volvos w USA, a także w Europie, aby ułatwić jego rozwój.
Kiedy pojawi się jeszcze w tym roku, nowy XC90 będzie oferowany w całkowicie elektrycznych lub hybrydowych benzynach, jeżdżąc na platformie SPA2 nowej generacji marki. Oczekujemy, że nowe samochody i ciężarówka przyjęją styl ewolucyjny nad obecnym modelem, a także dyrektor generalny Volvo, Hakan Samuelsson, powiedział Auto, ujawniając, że koszt „około 10 000 EUR nie jest nierealny” dla autonomicznej opcji jazdy XC90.
Sprawdź najlepsze hybrydy plug-in, które można kupić teraz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *