Europejska rewolucja baterii EV, aby złapać Chiny, Koreę i USA

Apr 24, 2022 Uncategorized

Komisja Europejska ogłosiła nowy plan działania baterii, który ma na celu zaradzenie niezdolności państw członkowskich UE do masowego produkowania akumulatorów do samochodów elektrycznych (EVS).
Chińskie i koreańskie firmy dominują obecnie na rynku baterii EV, a firmy takie jak LG, Samsung, CATL i SK rozwijają się, gdy samochody elektryczne otrzymują przyczepność z konsumentami. Tymczasem gigafactory Tesli w wysokości 5 miliardów dolarów w Nevadzie ma uczynić Amerykę ciężkiego gracza na rynku, prawie podwajając globalną produkcję baterii, gdy zostanie otwarty w 2020 r.
Reklama – post jest kontynuowany poniżej

• Usługi autostrad i główne stacje paliwowe mające elektryczne punkty ładowania
Usługi europejskie mogą jednak wkrótce zakwestionować tych firm, po tym, jak szefowie Komisji Europejskiej potwierdzili, że plan działania w UE „ustanowią konkurencyjne, innowacyjne i zrównoważone projekty produkcyjne baterii” w krajach UE.
Plan jest zgodny z założeniem europejskiego sojuszu baterii w październiku ubiegłego roku i ma na celu bezpieczny dostęp do surowych materiałów akumulatorowych (takich jak kobalt i lit) z krajów poza UE. Plan dostarczy również szkolenia i wsparcia umiejętności inżynierów i techników baterii w Europie oraz nawiązuje partnerstwa korporacyjne między firmami UE.
Inne cele obejmują zabezpieczenie mechanizmów finansowania, nowe projekty zrównoważonego rozwoju baterii i recyklingu oraz usprawnienie wytycznych UE otaczających baterie EV. Komisja uważa: „Europa ma to, czego potrzeba, aby zostać światowym liderem w dziedzinie zrównoważonej technologii akumulatorów”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *